ЗНО=НМТ
У межах вступної кампанії 2022 року для вступу на бакалаврат замість традиційного ЗНО передбачено проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) в комп’ютерному форматі.
Цей іспит проводитиметься очно в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Це приміщення шкіл та університетів, обладнані необхідною кількістю комп’ютерів / ноутбуків. У кожній аудиторії будуть перебувати по 10–20 учасників, а також інструктор.
Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової, спеціальної.
Це випробування міститиме три блоки завдань:
- з української мови,
- з математики,
- з історії України.
Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60, на виконання яких буде відведено 120 хвилин.
Завдання буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Детальніше про те, як взяти участь у національному мультипредметному тесті читайте тут.
Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також пропонуємо учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
???????